Spor Yöneticiliği Bölümü İş İmkanları

SPOR YÖNETİCİLİĞİ BÖLÜMÜ İŞ İMKANLARI

Herkesin bildiği üzere Spor Bilimleri Fakülteleri eski adıyla (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu) ‘nun alt bölümleri olan bölümlerden bir tanesi de SPOR YÖNETİCİLİĞİ Bölümüdür.

Bu bölümü okuyan öğrenciler daha çok yöneticilik derslerinin yoğun olduğu bir alana hakim oluyorlar, bu bölüm mezunları 4 yıllık fakülteyi bitirdiklerinde GSB’ da uzman olarak ve Gençlik Spor İl Müdürlüklerinde çalışabiliyorlar , bunun dışında öğrenim hayatları içerisinde belgeler edinip antrenör olabiliyorlar.

Bunun dışında formasyon alıp öğretmenlik yapabiliyorlar, tabiki şimdi kafanızdaki soru şu formasyon 2020 yılı itibariyle sonlandı, bundan sonra nasıl bir yol izlenecek, öğretmenlik bölümü dışında bir bölüm okuyan öğretmen olamayacak mı vs sorular kafanızı kurcalayacak. Onunda çözümü var ; Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK artık formasyonun üniversiteler tarafından değil milli eğitim tarafından verileceğini söyledi.

Bunun dışında akademik kariyer planlıyorsanız. üniversite okuduktan sonra Ales’e ve yökdil’e veya yds’ye girerek yüksek lisans yapabilir ve araştırma görevlisi, akademisyen olabilirsiniz.

Yani sizler kpss’ye ve (öabt) sınavlarına gireceksiniz, daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı yeterli gördüklerine bu belgeyi verecek aslında değişen bir durum olmayacak. Bunun dışında sizler kendinize ait bir spor salonu açabilirsiniz. Bu alanda çalışabilirsiniz veyahut bireysel sporlarda veya takım sporlarında kondisyoner, analiz uzmanı, ve scout olabilirsiniz. Gelelim siz bu bölümden mezun oldunuz fakat farklı meslek yapmak istediniz orda da şunu yapabilirsiniz 4 yıllık fakülte bitirdiğiniz için komiser, komiser yardımcısı , polis ,teğmen vs olabiliyorsunuz…

Yani aslında herşey sizin elinizde…

Paylaş:

Yorum Yap

Yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle İletişime Geç